براساس اعلام سازمان حمایت مصرف¬کنندگان و تولیدکنندگان هفدهمین دوره همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف¬کنندگان روز نهم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون ICT اتاق بازرگانی ایران، در این همایش که در تاریخ 9 اسفند ماه سال جاری برگزار می¬شود بنگاه¬های اقتصادی برتر در حوزه رعایت حقوق مصرف¬کنندگان معرفی خواهند شد.
  براساس این گزارش، "نادر سیف" سرپرست معاونت تشکل¬های اتاق بازرگانی ایران اعلام کرده که متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص همایش و آگاهی از شرایط ثبت¬نام رویداد می¬توانند با شماره تلفن¬های 26200503 و 22058542 تماس گرفته و یا به نشانی اینترنتی www.esfand9th.com مراجعه کنند.

   

   

  یادداشت نادر سیف به مناسبت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی

  22 مرداد روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی است به همین مناسبت نادر سیف، سرپرست معاونت تشکل های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در یادداشتی برای پایگاه خبری اتاق ایران بر نقش تشکل های اقتصادی در استفاده بهینه از فرصت ها تأکید کرده است.
  نام‌گذاری 22 مرداد به‌عنوان روز تشکل­‌ها و مشارکت‌­های اجتماعی بیش از هر چیز نشانه­ اهمیت، نقش و جایگاه آن‌ها به‌عنوان نهادهای مدنی است؛ نهادهایی که محور توسعه اقتصادی و اجتماعی هستند.

  حضور افراد در تشکل­‌های مدنی نشانه میزان سرمایه اجتماعی هر کشور است و یقیناً هرچقدر میزان این حضور و مشارکت به لحاظ کمی و کیفی بیشتر باشد، مسیر توسعه و پیشرفت اقتصادی اجتماعی هموارتر خواهد بود.

  هرچند دانش تشکلی که مبتنی بر تخصص بین‌رشته‌ای است و دربرگیرنده علوم اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و جامعه‌شناسی است گام­‌های مثبت و بهینه­‌ای در مسیر توسعه برداشته است لیکن با توجه به تجارب بین­‌المللی هنوز راه نرفته و مسیر نپیموده بسیار است.

  حضور و مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی در تشکل­‌های بخش خصوصی علاوه برافزایش قدرت چانه‌­زنی و رفع موانع و مشکلات تولید و اقتصاد، موجبات توسعه همه‌جانبه و استفاده بهینه از فرصت­‌های بهبود را فراهم می‌کند.

  روز تشکل­‌ها و مشارکت­‌های اجتماعی را به کلیه فعالان تشکل­‌های اقتصادی و مدنی تبریک عرض کرده و توفیق روزافزون ایشان را از درگاه ایزد منان خواستارم.

  دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه ‌اظهار کرد: میزان سرمایه‌گذاری خارجی‌ها به ویژه ترک‌ها در ایران در حال افزایش است. شرکت یونیت اینتر نشنال اعلام کرده که به زودی با همکاری کره‌ای‌ها در ایران سرمایه گذاری می‌کند. این شرکت اعلام کرده است که برای سرمایه گذاری در ایران به توافق رسیده اند. مبلغ این سرمایه گذاری مشترک حدودا ۳.۵ میلیارد دلار خواهد بود.

  رئیس اتاق البرز معتقد است در شرایطی که محصولی به فراوانی در بازار وجود دارد و انبارها مملو از آن است، صدور موافقت‌نامه اصولی برای تولید آن محصول به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند.

  نائب رئیس اتاق شیراز در نشست همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان که در اتاق شیراز برگزار شد، با اشاره به پتانسیل‌های استان فارس گفت: این استان در حوزه صنایع معدنی و معادن به‌ویژه در صنعت سیمان، سنگ‌های تزئینی، مواد غذایی، میوه و تره‌بار، نفت و گاز و پتروشیمی، آمادگی اقدامات مشترک و صادرات را دارد.

  مطالب منتخب

  بریده جراید

  فرم تماس

  تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم شرقی

  تلفن تماس: 88511721

  دورنگار: 88511721

  صندوق پستی: 1531745819

   ایمیل: info@iictoa.ir

  کليه حقوق اين سايت برای مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه