دارایی های نامشهود حوزه فناوری اطلاعات محاسبه می شود


  وی به دارایی های نامشهودی که در حوزه ICT وارد کشور می شود اشاره کرد و گفت : فرصت های ICT به قدری جهانی و مستقل از محیط است که شرکت های بزرگ قبل از اینکه ما بخواهیم بسته سرمایه گذاری تدوین کنیم ، تشخیص می دهند که به کجا ورود کنند و در موردی کشوری مانند ایران محاسبه می کنند که با این میزان جمعیت در این کشور بازار وجود دارد.
  معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ۸۵ درصد دارایی ها در دنیا نامشهود است ، تاکید کرد : حتی یک خط تلفن در ایران و یا پروانه بهره برداری، دارایی نامشهود به حساب می آید ولی در نهایت به یک دارایی مشهود ارتباطی دارد اما در دنیا دارایی نامشهود واقعا از ابتدا تا انتها کاملا نامشهود است .
  وی خاطر نشان کرد : پیشنهادی را برای ارزش گذاری در این حوزه به وزیر ارتباطات ارائه کردیم که ارزش گذاری در این حوزه به میزان اعتماد مردم به سرویس و یا پیام رسان مورد نظر باشد به طور مثال ارزش تلگرام به پلتفرم و یا سرورهای آن نیست بلکه به میزان استفاده کنندگان ازآن است که تعیین می کند به چه میزان ارزش دارد.
  دوایی با اشاره به مطالعاتی که در این حوزه در دنیا برای ارزش گذاری پیام رسان ها انجام شده است، تاکید کرد: بر اساس این مطالعات ارزش این اعتماد نسبت به بازار سرمایه برای هر کاربرمعادل ۱۴۰ تا ۱۶۰ دلار است. با توجه به اینکه در ایران هنوز سرویس این چنینی نداریم جدولی در این زمینه تدوین شد که به طور مثال ۲ میلیون کاربر ۱ میلیون دلار و ۱۰ میلیون کاربر ۵ میلیون دلار ارزش دارد و اگر این فرمول ها تایید و نهایی شود به سازمان سرمایه گذاری برای محاسبه سرمایه شرکت ها در این حوزه اعلام خواهد شد.

  -مهر

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  مطالب منتخب

  بریده جراید

  فرم تماس

  تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم شرقی

  تلفن تماس: 88511721

  دورنگار: 88511721

  صندوق پستی: 1531745819

   ایمیل: info@iictoa.ir

  کليه حقوق اين سايت برای مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه