توضیحات وزیر ارتباطات در مورد کاهش کیفیت اینترنت

  جهرمی در ادامه، از اقدام در دست بررسی رگولاتوری برای مدیریت فضای فرکانسی اپراتورهای تلفن همراه خبر داد و گفت:

  در تلاش برای بازنگری پهنای باند فرکانسی هستیم که در اختیار اپراتورها است. چندان منطقی نیست که شبکه‌ی اپراتوری که خالی است پهنای باند فرکانسی وسیعی در اختیار داشته باشد؛ اما در مقابل اپراتوری که مشترکان زیادی دارد با محدودیت دسترسی به پهنای باند در یک باند فرکانسی مواجه باشد. تغییرات در این زمینه به‌صورت جدی در دست بررسی رگولاتوری و اپراتور تلفن همراه است.

  وزیر ارتباطات همچنین یادآورد شد که افزایش ظرفیت اتصال سایت‌های اپراتور به فیبر نوری نیز از دیگر اقداماتی است که در این خصوص برای بهبود کیفیت سرویس اینترنت سیار انجام خواهد شد.
  وزیر ارتباطات بعد از ارائه‌ی توضیحاتی در مورد علت افت کیفیت اینترنت اپراتورهای تلفن همراه به تعدادی از سوالات کاربران پاسخ داد. او در پاسخ به این سؤال که ۲۰۰ لپ‌تاپ با دستور او بدون ضابطه به دفتر ریاست جمهوری اهدا شده است، چنین اخباری را به تصمیمات خود برای مبارزه با خدمات ارزش افزوده که از مردم دزدی می‌کنند ارتباط داد و گفت:

  تصمیم جدی داریم که خدمات ارزش افزوده را پایان دهیم. در این بین ممکن است مشکلاتی هم ایجاد شود یا اخباری منتشر شود، ما به مبارزه ادامه خواهیم داد. ممکن است فردا بگویند جهرمی قاتل بروسلی است تا شاید ما عقب‌نشینی کنیم اما اصلا چنین نیست.

  وی در پاسخ به این سؤال که اسنادی در مورد این موضوع منتشر شده است، پاسخ داد، پیش‌فاکتور سند قانونی به حساب نمی‌آید و ماجرا از این قرار بوده که مدیر مربوطه در نهاد ریاست جمهوری نامه‌ای به شرکت همراه اول می‌زند و از آن‌ها درخواست می‌کند تا با توجه به نوسازی خدمات رایانه‌ای نهاد ریاست جمهوری، همراه اول اسپانسر شود و تعدادی لپ‌تاپ در اختیار آن‌ها قرار دهد. مدیر همراه اول نیز در جواب نامه‌ی وصولی اعلام می‌کند که آمادگی انجام این کار را دارد اما مناسب است که وزیر ارتباطات نیز این موضوع را تأیید کند تا ارتباط همراه اول با نهاد ریاست جمهوری باعث ناراحتی شخص وزیر نشود. وی افزود:

  آن زمان من خارج از کشور بودم و مکاتبه‌ای با دفتر من انجام شده است، مدیر دفتر نیز نامه را برای اقدام لازم به همراه اول فرستاده است. بنابر چارچوب‌های اداری، نامه‌ی اقدام لازم، به این معنا است که خودتان عمل کنید، منظور این نبوده که وزارت ارتباطات دستور یا درخواست این کار را داده باشد.

  وی در پایان تأکید کرد که می‌داند منشاء این جریانات کجا است اما از دنبال‌کردن دزدی که از جیب مردم اتفاق می‌افتد، دست نمی‌کشد و این بحث‌ها را با جدیت دنبال خواهد کرد و جزئیات را در اختیار مردم قرار خواهد داد. وزیر ارتباطات در حاشیه‌ی جلسه‌ی هیأت دولت و در پاسخ به ۲۰۰ لپ‌تاپ اهداشده از سوی او به دولت گفت:

  به خاطر ندارم که بنده ۲۰۰ لپ‌تاپ به دولت هدیه داده باشم. از دفتر خواسته‌ام موضوع را بررسی کند و نتیجه را خواهم گفت.

  - زومیت 

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  مطالب منتخب

  بریده جراید

  فرم تماس

  تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم شرقی

  تلفن تماس: 88511721

  دورنگار: 88511721

  صندوق پستی: 1531745819

   ایمیل: info@iictoa.ir

  کليه حقوق اين سايت برای مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه