استخراج ارز دیجیتال می‌تواند مسیر جدیدی برای ارزآورهای نو باشد/ 4 شرط برای افزایش قیمت اینترنت

  وزیر ارتباطات درباره کاربرد داده‌های فضایی برای سازمان‌ها و نهادها گفت: وزارت کشاورزی و سازمان منابع طبیعیدو سازمان مهمی هستند که از داده‌های فضایی برای پایش محصولات و وضعیت منابع طبیعی استفاده می‌کنند اما همچنان در این حوزه ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که مورد استفاده قرار نگرفته است . هنوز تا جاری‌شدن این فرایند در تمامی امور و رسیدن به اهداف مورد نظر فاصله داریم اما تاکنون قدم‌های خوبی برداشته شده است.

  وی فعالیت‌های استارت آپ‌های فضایی و ارائه نوآوری‌های آنها به بخش‌های دولتی را زمینه ساز تحولات بزرگ دانست و افزود: با کمک نوآوری این استارت آپ‌ها سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی در بخش آمایش سرزمینی، مدیریت منابع آب و پایش سطوح زیر کشت با وزارت کشور و وزارت کشاورزی در حال همکاری هستند.

  جهرمی با اشاره به عقب‌ماندگی کشور در حوزه قرار دادن ماهواره در مدار ژئو گفت: این عقب‌افتادگی در حالی است که کشورهایی که توانمندی علمی فضایی کمتری نسبت به ما دارند ماهواره مستقل به نام خودشان در مدار ژئو قرار داده‌اند.

  وی تصدی‌گری دولتی را یکی از مهترین دلایل این عقب‌ماندگی عنوان کرد.

  آذری‌جهرمی همچنین گفت: علی‌رغم اینکه از برنامه چهارم توسعه برای این طرع اعتبار در نظر گرفته شده اما مشکلات اجرایی دولت اجازه انجام پروژه‌های فضایی را نمی‌دهد.

  وی با تاکید بر ضرورت در اختیار قرار دادن داده‌های فضایی برای همگان، افزود: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با این داده‌ها تحول اقتصاد دیجیتال را رقم بزنند و اقتصاد را در این زمینه توسعه دهند.

  جهرمی در ادامه از تصویب اصول حاکم بر پروانه بهره‌برداری از اپراتور ماهواره مخابراتی توسط رگولاتوری خبر داد و گفت: این پروانه مجوز قراردادن ماهواره در مدار زمین را به بخش خصوصی می‌دهد.

  وزیر ارتباطات در پایان اعلام کرد: علاقه‌مند به استفاده از استارت‌آپ حوزه فعال در حوزه فضایی برای توسعه و اشتغالزایی در بخش کشاوزی هستیم.

  - خبرگزاری ایلنا

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  مطالب منتخب

  بریده جراید

  فرم تماس

  تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم شرقی

  تلفن تماس: 88511721

  دورنگار: 88511721

  صندوق پستی: 1531745819

   ایمیل: info@iictoa.ir

  کليه حقوق اين سايت برای مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه