برای استخراج کنندگان رمزارز پروانه قانونی صادر شود

  وی در ادامه تأکید کرد از آنجایی که این افراد درآمد بالای ارزی خواهند داشت، بنابراین نرخ برق باید متناسب با درآمد آن‌ها تصویب شود. وزیر ارتباطات در مورد اختصاص پروانه‌ی قانونی به استخراج‌کنندگان رمزارز گفت:

  ارزیابی وزارت نیرو این است که ۷۰۰ مگاوات برق کشور در حال حاضر برای استخراج رمزارز استفاده می‌شود. این وضعیت در مرحله‌ی اول حقوق عامه‌ی مردم را تضییع می‌کند زیرا از منابع گازی و آبی که اموال همه‌ی مردم است برای تولید برق استفاده می‌شود. علاوه بر مقررات‌گذاری خاصی که باید در دولت انجام شود کسانی هم که این کار را انجام می‌دهند باید تلاش کنند خود را در چارچوب قانون و مقررات قرار دهند. این موضوع باید سریع‌تر تعین تکلیف شود، این افراد شناسایی شوند و بر آن‌ها نظارت صورت بگیرد تا بتوانند در ساعات غیر پیک کار کنند.

  وزیر ارتباطات در ادامه‌ی صحبت‌های خود در مورد شایعه‌ی حضور چینی‌ها برای استخراج رمزارز در ایران گفت:

  قبل از اینکه ایران برای استخراج‌کنندگان رمزارز جذاب باشد، بخش زیادی از استخراج رمزارز در چین صورت می‌گرفت که اکنون به سمت ایران تغییر پیدا کرده است. به‌صورت مستند مدرکی از فعالیت چینی‌ها در ایران وجود ندارد اما من هم این موضوع را به‌صورت شفاهی شنیده‌ام.

  وزیر ارتباطات در ادامه اضافه کرد که دولت چین برنامه‌ای برای حضور در عرصه‌ی استخراج رمزارز در ایران ندارد، اما در هر صورت بخش خصوصی و مردم چین ممکن است در این حوزه فعال بوده باشند.

  - زومیت

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  مطالب منتخب

  بریده جراید

  فرم تماس

  تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم شرقی

  تلفن تماس: 88511721

  دورنگار: 88511721

  صندوق پستی: 1531745819

   ایمیل: info@iictoa.ir

  کليه حقوق اين سايت برای مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه