سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در صنعت داروی ترکیه

  سید جلال ابراهیمی افزود: بر اساس این خبر که از سوی خبرگزاری رسمی خبر ترک منتشر شده، یک شرکت بزرگ داروئی ایران به نام شرکت تولیدی داروئی بیوتکنولوژیک در صدد تاسیس یک مرکز تولید داروئی در ترکیه است که بتواند تولیدات خود را از طریق ترکیه صادر کند. این مرکز داروئی در شهرک صنعتی تکیرداع ترکیه تاسیس خواهد شد و اهداف این شرکت باز کردن مسیر صادرات برای تولیدات خود به کشورهای اروپائی و حوزه دریای مدیترانه است. میزان سرمایه گذاری این شرکت در ایجاد این واحد تولیدی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار خواهد بود.

  این کارشناس مسائل ترکیه در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره برخی آمارها و شاخص‌های اقتصادی ترکیه در ماه‌های اخیر گفت: صادرات ترکیه در ماه فوریه (بهمن ماه ۱۳۹۵) با افت ۱.۹ درصدی به ۱۲.۱ میلیارد دلار رسید، این در حالی است که کسری تراز تجارت خارجی های آن‌ها ۱۵ درصد افزایش یافته و به سه میلیارد و ۶۹۳ میلیون دلار رسیده است.

  وی افزود: سهم صادرات ترکیه با کشورهای اروپائی نیز کاهش داشته داشت؛ یعنی در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۴۶.۳ درصد به ۴۵.۷ درصد کاهش یافته است. بانک مرکزی ترکیه نیز نرخ تورم در سال ۲۰۱۷ را هشت درصد تخمین زده است و روزنامه حریت به نقل از رئیس کل بانک مرکزی ترکیه اعلام کرده است که نوسان در نرخ تورم ادامه خواهد یافت. این روزنامه پیش بینی کرده که نرخ تورم در ۲۰۱۹ در ترکیه به پنج درصد برسد اما پیش‌بینی از سوی مقامات اقتصادی حوزه آزادی ترکیه با توجه به اوضاع اقتصادی مقبول نیست.

  دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه عنوان کرد: با توجه به اینکه صنعت گردشگری ترکیه انتظار ورود شش میلیون توریست روسی را داشته این رقم بیش از ۹۰ درصد افت کرده است، چرا که موضوع توریسم و گردشگری با روسیه هنوز تحت تاثیر سقوط جنگنده روسی ترکیه در مرز سوریه است.

  ابراهیمی اضافه کرد: میزان بدهی داخلی و خارجی ترکیه بیش از ۷۵۱ میلیارد دلار است و سرانه دولت ترکیه به۹۵۷۰ لیر رسیده است.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  مطالب منتخب

  بریده جراید

  فرم تماس

  تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم شرقی

  تلفن تماس: 88511721

  دورنگار: 88511721

  صندوق پستی: 1531745819

   ایمیل: info@iictoa.ir

  کليه حقوق اين سايت برای مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه