تأکید بر گسترش فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی میان ایران و عمان

  محمدصادق حمیدیان همچنین صادرات قیر، مواد پتروشیمی، ماشین‌آلات، محصولات الکتریکی، کشاورزی و سیمان را از دیگر زمینه‌های همکاری میان عمان و فارس برشمرد.

  حمیدیان گفت: در زمینه توریسمCIP ، توریسم سلامت و توریسم مذهبی نیز این آمادگی را داریم که همکاری‌های مشترک را افزایش دهیم .

  مدیرکل دفتر همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان  نیز تمایل خود را برای شناسایی فرصت‌های اقتصادی و صنعتی در شیراز و فارس اعلام کرد.

  خمیس الشکیلی گفت: یک سال پیش به‌عنوان نماینده همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان انتخاب شدم و این همکاری از استان هرمزگان شروع شد و مشتاقیم که همکاری‌های گسترده‌ای با ایران داشته باشیم.

  الشکیلی اضافه کرد: در یک مأموریت ویژه تصمیم گرفته شد برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی میان ایران و عمان تمرکز بیشتری انجام شود.

  وی با بیان اینکه تبادلات ارزی دو کشور در حد توانمندی‌های موجود نیست، گفت: ایران پتانسیل‌های خوبی در زمینه بازرگانی و تبادل کالا و ... دارد.

  مدیرکل دفتر همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان ادامه داد: علی‌رغم تمام امکانات در نظرگرفته شده از طرف دولت عمان از قبیل امکانات ویزا، ثبت شرکت‌ها و ...، متأسفانه مشارکت‌های جدی از طرف دولت‌مردان و شرکت‌های ایرانی به‌منظور توسعه همکاری‌های جدی انجام نشده است.

  الشکیلی با اشاره به اینکه عمان با کشورهای دیگر قراردادهای خوبی دارد، گفت: امروز عمان می‌تواند به‌عنوان دروازه تجارت برای ایران در نظر گرفته شود.

   وی با اعتقاد به اینکه عمان امکانات مناسبی برای مشارکت‌های اقتصادی با ایران دارد، افزود: عمان دارای سه بخش مهم اقتصادی شامل منطقه آزاد صحار برای تبادلات انرژی، منطقه آزاد دقم و قسمت تمرکز اقتصادی میان شرق آسیا و هند است.

  الشکیلی تأکید کرد: ما آمادگی کامل داریم که در تمامی زمینه‌ها شامل تأسیس شرکت و نمایندگی در کشور عمان، همراهی داشته باشید؛ محیط تجاری، بازرگانی عمان برای ایرانیان هموار است و مراحل ثبت شرکت به‌صورت آنلاین ظرف مدت سه روز انجام می‌شود.

  مدیرکل همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسه ترغیب فعالان اقتصادی و علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری در کشور عمان و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های تجاری و اقتصادی است.

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  مطالب منتخب

  بریده جراید

  فرم تماس

  تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم شرقی

  تلفن تماس: 88511721

  دورنگار: 88511721

  صندوق پستی: 1531745819

   ایمیل: info@iictoa.ir